ACİL SERVİS

Ana Sayfa / Servisler

ZEHİRLENMELER

Zehirlenmelerde özellikle zaman çok önemlidir. Mümkün olan en kısada polikliniğimize ulaştırılan zehirlenmiş olan petin yaşama şansı o kadar yüksek olacaktır. Maalesef hala az da olsa zehirlenme vakaları polikliniğimize getirilmektedir. Özellikle organik fosforlu insektisitlerle gerçekleşen zehirlenme olayları en çok zehirlenmeleri teşkil etmektedir. Zehirlenmelerle ilgili geniş bilgi "Bilgi Dağarcığı" bölümünde bulunabilir.

TRAFİK KAZALARI

Acil servisimizi en çok meşgul eden ve en ciddi ortopedik yaralanmaların oluştuğu grup bu gruptur. Trafik kazaları sonucunda oluşabilecek iç kanamalar, kırık ve çıkıklar, yumuşak doku yaralanmaları dikkatle izlenmeli ve hemen gerekli müdahale yapılarak ilgili servise nakledilmelidir.

DÜŞMELER

Kediler hepimizin bildiği gibi tırmanmayı çok severler ve ağaçlara, balkonlara, duvarlara yani kısacası her yere tırmanmaya kalkışırlar. Bunun sonucunda da her zaman dört ayağı üzerine düşmeyerek kol ve bacaklarında kırıklar oluşabilir.

KAVGA SONUCU YARALANMALAR

Bu problem de hem kedilerde hem de köpeklerde sıklıkla görülen istenmeyen olaylardandır. Bunun sonucunda da basit ısırık ve tırmık yaralarından, ciddi yaralanmalara varan sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

SERVİSLERİMİZ

Tanı Servislerimiz

Tanı Servislerimiz

Radyoloji, Ultrasound, Dijital EGK, Laboratuvar Testleri
Medikal Servislerimiz

Medikal Servislerimiz

Aşılama ve Koruyucu Hekimlik, Kan Transfüzyonu, Geriatrik Bakım, Mikroçip Uygulama, Yurtdışına Pet Nakli
CERRAHİ SERVİSLERİMİZ

CERRAHİ SERVİSLERİMİZ

Ortopedik Cerrahi, Yumuşak Doku Cerrahisi, Dış Cerrahisi, Göz Cerrahisi, Kulak Cerrahisi
ACİL SERVİS

ACİL SERVİS

Zehirlenmeler, Trafik Kazaları, Düşmeleri, Kavga Sonucu Yaralanmalar